NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Znajdziecie tu odpowiedź na najczęściej zadawane pytania oraz kwestie, o których być może nawet nie pomyśleliście.

GWARANCJA I SERWIS

Na wszystkie nowe produkty Scoopper obowiązuje gwarancja 36-miesięcy.

Produkty potestowe/podemonstracyjne (używane) sprzedawane są z gwarancją 12-miesięczną.

Zgłoszenia serwisowego należy dokonać e-mailowo na adres serwis@scoopper.eu, podając w wiadomości:

 

– numer seryjny pojazdu


– datę zakupu


– pełen opis usterki wraz z dokumentacją fotograficzną (jeśli to możliwe)

Serwis gwarancyjny jest realizowany w miejscu wskazanym przez klienta po uprzednim zgłoszeniu serwisowym. Jeśli to możliwe naprawa wykonywana jest na miejscu. W przeciwnym przypadku produkt może zostać zabrany do serwisu centralnego.

W ramach gwarancji uszkodzony rower naprawiamy na miejscu u klienta, lub w razie konieczności przetransportujemy go do serwisu. Klient może również sam dostarczyć rower do serwisu lub ustalonego punktu, po uprzednim zgłoszeniu serwisowym. Usługi pogwarancyjne ustalane są indywidualnie.

Podstawowe czynności serwisowe można wykonać we własnym zakresie:

– regulacja przerzutek
– regulacja hamulców
– czyszczenie
– konserwacja łańcucha
– wymiana klocków hamulcowych

Osprzęt elektryczny nie wymaga czynności serwisowych.

Utratę gwarancji powoduje nieprawidłowe użytkowanie lub naruszenie plomb gwarancyjnych. Przeglądy gwarancyjne nie są wymagane.

Oferujemy odpłatny serwis przedsezonowy realizowany u klienta lub w naszym centrum serwisowym.

Przed planowanym dłuższym okresem nieużywania roweru lub hulajnogi, należy naładować baterię, wyczyścić pojazd i zabezpieczyć skórzane elementy, a także nasmarować łańcuch i zębatki.

Możesz zamówić odpłatny serwis realizowany u klienta lub dostarczyć produkt do punktu/serwisu.

Przy ustalaniu szczegółów serwisu/przeglądu zostanie przedstawiony szacowany koszt usługi.

Oferujemy wszystkie części zamienne do naszych pojazdów. Większość z nich dostępna jest “od ręki”, jednak niektóre wymagają nieco dłuższego czasu oczekiwania. Materiały eksploatacyjne takie, jak klocki hamulcowe, są ogólnodostępne.

MARKA

Tak, Scoopper jest całkowicie polską marką, która powstała w 2016 roku. Rosnąca rola elektromobilności, potrzeby nowoczesnego społeczeństwa oraz nasza chęć wprowadzania innowacyjnych rozwiązań stały się podstawą do zbudowania i rozwijania marki premium. Założycielem marki Scoopper jest Jakub Czarny, który jest jednocześnie Prezesem Zarządu.

Nazwa Scoopper wzięła się z połączenia dwóch słów: Scooter co w języku angielskim oznacza jednoślad oraz Chopper czyli legendarny motocykl, którego właściwości jezdne i komfort podróżowania są znane wszystkim użytkownikom motocykli.

Nasze rowery są składane w Polsce. Produkty są konfigurowane z najlepszych, dostępnych komponentów światowych firm: Shimano, Kenda, Samsung, Tektro, Mozo, Bafang. Ramy dostarczane są z nowoczesnej fabryki z Chin, z którą Scoopper ma podpisaną długoletnią umowę i dostarczane są bezpośrednio do naszej montowni w Parku Technologicznym w Puławach, gdzie każdy produkt przechodzi kontrolę, jest ręcznie składany i w przypadku rowerów dostarczany bezpośrednio do klienta pod wskazany adres na terenie Polski.

Rowery marki Scoopper diametralnie różnią się jakością wykonania, zastosowanymi podzespołami oraz osprzętem. Rowery są tak skonfigurowane aby zapewnić daleki zasięg, odpowiedni zapas mocy, wyjątkowy komfort oraz maksimum przyjemności z jazdy. Otrzymujesz wyjątkowy produkt dostarczony bezpośrednio do Ciebie nie wymagający twojego wkładu w przygotowanie go do jazdy. Po za fizycznym produktem otrzymujesz opiekę przedsprzedażową i posprzedażową, której nie zapewnia żaden inny producent.

PRODUKTY

Opony typu Fatbike, dzięki swojej szerokości oraz możliwości pracy z różnymi poziomami ciśnienia, dopasowują się niemalże do każdych warunków atmosferycznych. Przy niższym ciśnieniu opona idealnie dopasowuje się do nawierzchni, zwiększając powierzchnie styku opony, zapewniając stabilność podczas jazdy oraz hamowania na mokrej i śliskiej nawierzchni. Zastępują klasyczne amortyzatory rowerowe, zapewniają nieopisany komfort jazdy nieporównywalny do innych opon. Czynią rower uniwersalnym dla każdego rodzaju nawierzchni.

Nasze rowery można przewozić na bagażnikach hakowych z zastosowaniem specjalnych adapterów do przewozu fatbike’ów. Hulajnogi można transportować w każdym samochodzie oraz za dramo w komunikacji publicznej.

Rower elektryczny zapewnia nam wspomaganie podczas jazdy, realizowane za pomocą systemu wspomagania pedałowania (PAS). Poziom wspomagania jest regulowany – 5 poziomów asysty (im wyższy poziom tym mocniejsze wspomaganie).

Tak, można jeździć bez wspomagania przy wyłączonym zasilaniu (pojazd staje się konwencjonalnym rowerem) lub przy włączonym zasilaniu na 0 (zerowym) stopniu asysty. (rower posiada klasyczną przerzutkę).

Wynika to z norm prawnych. 1 stycznia 2017 roku UE wprowadziła nowe kategorie i przepisy dotyczące certyfikacji dopuszczenia i użytkowania rowerów elektrycznych jednocześnie anulując stare procedury opublikowane w 2002 roku. Wynika z nich, że każdy rower, który jest wyposażony w manetkę do samodzielnej jazdy wymaga homologacji klasy L1e (motorwer), rejestracji i ubezpieczania OC.

Prędkość maksymalna zależy wyłącznie od siły mięśni użytkownika. Wspomaganie elektryczne działa do 25 km/h – wynika to z norm prawnych. 1 stycznia 2017 roku UE wprowadziła nowe kategorie i przepisy dotyczące certyfikacji dopuszczenia i użytkowania rowerów elektrycznych jednocześnie anulując stare procedury opublikowane w 2002 roku. W trakcie przyśpieszania, moc jest stopniowo zmniejszana, aż do odcięcia po osiągnięciu prędkości granicznej (25 km/h). Powyżej tej wartości poruszamy się już wyłącznie siłą mięśni.

Nasze pojazdy mają określone stopnie ochrony. Zweryfikuj który stopień ochrony posiada twój produkt.

IP54 – produkt może zostać zachlapany
IP55 – produkt może pracować podczas małego deszczu (12,5 l/min)

Rowery przeważnie nie są wyposażone w system ładowania podczas jazdy. Takie system nie jest wymagany przy możliwościach zasięgowych baterii – do 100km na jednym naładowaniu.

1 stycznia 2017 roku UE wprowadziła nowe kategorie i przepisy dotyczące certyfikacji dopuszczenia i użytkowania rowerów elektrycznych jednocześnie anulując stare procedury opublikowane w 2002 roku. Z tych przepisów wynika że nasze rowery mają uprawnienia rowerów konwencjonalnych, czyli można się poruszać wszędzie tam gdzie zwykłym rowerem. Ścieżki rowerowe, jezdnie i szeroki chodnik.

Baterie można ładować zamontowaną w rowerze, jak i wymontowaną. Wybór jak naładujesz baterię należy do Ciebie. Pamiętaj o używaniu tylko oryginalnych ładowarek dostarczonych z produktem.

Żywotność baterii Li-Ion to około 1000-1500 cykli ładowania. Trzeba pamiętać również o czynnikach zewnętrznych, prawidłowym użytkowaniu oraz odpowiednich warunkach pracy baterii. Nieodpowiednie użytkowanie baterii może znacząco skrócić żywotność baterii. Wszelkie informacje dostępne w instrukcji.

Wszystkie nasze produkty są unisex. Od Ciebie zależy jaki produkt wybierzesz.

Nie, rower jest tak skonfigurowany aby zapewnić Ci maksimum komfortu połączonego z funkcjonalnością, zachowując atrakcyjny wygląd.

Na chwilę obecną nie posiadamy bagażników do przewozu rowerów w swojej ofercie. Chętnie jednak pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania. Rekomendujemy markowe produkty, np. firmy Thule.

Koła są za montowe za pomocą śrub przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo (większe prędkości, większe siły). Kolejnym powodem jest zastosowanie hamulców hydraulicznych, przy których każdorazowy demontaż koła wymusza ponowną regulacje hamulców. Taką czynność mogą przeprowadzić tylko wykwalifikowani serwisanci.

Cruiser posiada specjalny uchwyt montażowy w sztycy siodełka. Do Foldinga zamontujesz każdy bidon posiadający opaski zaciskowe.

We wszystkich pojazdach poziom wspomagania ustawia się klawiszami UP oraz DOWN na wyświetlaczu. Zmiany można dokonywać zarówno w trakcie jazdy, jak i postoju.

Bateria pozwala przejechać nawet do 100 km. To, ile bateria wytrzyma, zależy od intensywności oraz częstotliwości użytkowania roweru.

Przerzutki pozwalają nam zmieniać przełożenie napędu, najbardziej odczuwalne podczas jazdy bez wspomagania. Podczas jazdy przerzutki wpływają na częstotliwość obrotów korbą, oraz opór podczas ruszania.

Pełen cykl ładowania trwa 6-8 godzin. Należy pamiętać, że baterie litowo-jonowe nie wymagają pełnych cykli ładowania (pełen cykl = od rozładowania do pełnego naładowania). Można je doładowywać dowolnie, jak baterię w smartfonie.

Aktualną ofertę akcesoriów znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Należy jednak pamiętać, że szybsze ładowanie = krótsze życie baterii.

Aby zabezpieczyć rower przed kradzieżą należy:

– zablokować baterię
– pamiętać o wyjmowaniu kluczka zasilania
– stosować jak najwyższej klasy zapięcia rowerowe

Nasze rowery mogą jeździć po śniegu oraz są dostosowane do pracy w temperaturze do -10*C. Obniżając ciśnienie w oponach zwiększamy powierzchnie styku, co przekłada się na stabilność oraz zwiększoną przyczepność. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w takich warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy także o zmniejszonej pojejmności baterii podczas niskich temperatur (naturalne zjawisko).

Hulajnogi nie są pojazdami przystosowanymi do jazdy po śniegu.

Nasze produkty są ładowane za pomocą dołączonych do zestawu, dedykowanych ładowarek. Zasilanie są one napięciem sieciowym 230V (tradycyjne gniazdko domowe). Swój pojazd naładujesz wszędzie tam, gdzie będzie dostępne gniazdko 230V.

Tak, posiadamy pełną ofertę akcesoriów oraz części zamiennych. Dostępne są w naszym sklepie internetowym.

Zalecamy używanie tylko dedykowanych akcesoriów Scoopper.

Jest to indywidualna kwestia. Należy ocenić zdolność dziecka do koordynacji ruchowej oraz bezpiecznego poruszania się na tego typu pojazdach. Trzeba zapoznać z zasadami użytkowania oraz bezpieczeństwa.

Nasze rowery są wyposażone w system wspomagania pedałowania. Konsekwencją tego jest naturalne wspomaganie które symuluje pracę naszych mięśni. Jazda niczym się nie różni od jazdy rowerem konwencjonalnym. Za specjalnym życzeniem klienta jesteśmy w stanie ograniczyć prędkość maksymalną na poziomie 10/15/20 km/h.

Hulajnogi dostosowane są do użytku przez osoby małoletnie, jednak należy pamiętać, że jako pojazdy elektryczne osiągają stosunkowo wysokie prędkości (25 km/h) oraz wysoki moment obrotowy.

Nie określamy ograniczeń wzrostowych i wiekowych. Minimalny wzrost to taki który zapewnia odpowiednia koordynację oraz swobodę ruchów, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Rower jest technologicznie przystosowany do zamontowania manetki, jednak z przyczyn prawnych nie świadczymy takiej usługi. Wiąże się to z potrzebą homologacji produktu. Jej brak powoduje, iż użytkowanie takiego roweru na drogach publicznych jest nielegalne, za co odpowiada użytkownik. Samodzielny montaż wiąże się z utratą gwarancji.

Rower wspomaga nas do 25 km/h. Prędkość wyższą uzyskujemy pedałując – energia pochodzi z naszych mięśni.

Jazda hulajnogą z prędkością większą niż 25 km/h jest praktycznie niemożliwa. Ze względów bezpieczeństwa nie zalecamy także eksperymentów z biciem rekordu prędkości “z górki”.

ROWER – Cruiser/Folding:
Silnik jest umieszczony w piaście tylnego koła. Takie rozwiązanie bezpośrednio przenosi moc na koło bez strat na elementach zespołu napędowego (zębatki, łańcuch), wydłużając żywotność poszczególnych elementów. Silnik typu BLDC jest bezobsługowy i charakteryzuje się długą żywotnością.

HULAJNOGA – Lightning/Carbon:
Silnik znajduje się w przednim kole.

Bafang jest chińska firmą specjalizującą się w produkcji silników elektrycznych. Sprawdzone rozwiązania o wysokiej jakości zapewniają komfort oraz wygodę użytkowania. Zarówno nasze testy, jak i eksploatacja przez naszych klientów wskazały na bezawaryjność tego rozwiązania.

Bez kluczyków można jeździć rowerem, ale nie będziemy w stanie uruchomić wspomagania oraz wszystkich funkcji elektrycznych.

Polecamy zapoznać się z naszą ofertą akcesoriów dostępną w sklepie internetowym oraz stacjonarnych punktach.

Koła w rowerach napompujemy każdą pompką która obsługuje wentyl „samochodowy”. Koła w hulajnogach nie wymagają pompowania.

Tak. W przypadku Cruiser’a istnieje możliwość montażu wyłącznie na bagażniku rowerowym (dostępny jako opcja), w Folding’u istnieje możliwość zamontowania fotelika także do sztycy siodełka.

Polecamy zapoznać się z naszą ofertą akcesoriów dostępną w sklepie internetowym oraz stacjonarnych punktach.

Delikatnie zabrudzony rower lub hulajnogę należy myć za pomocą nierysującej powierzchni, wilgotnej szmatki bez użycia detergentów. Silnie zabrudzony rower można umyć na myjce ciśnieniowej, ze wcześniejszym zabezpieczeniem skórzanych gripów, siodełka, wyświetlacza oraz po demontażu baterii. Nie należy kierować strumienia wody bezpośrednio na gripy, siodełko, podzespoły elektryczne, oraz w miejsca gdzie występują łożyska (piasta przednia, tylna, korba). Uważaj także by nie uszkodzić plomb gwarancyjnych. Po umyciu pojazdu warto dodatkowo zabezpieczyć smarem z PTFE (np. w spray’u) takie elementy, jak: łańcuch, wolnobieg, zębatki przerzutki.

W przypadku rowerów są to wartości:

• 5 – 30 psi
• 0,4 – 2,1 Bar
• 40 – 210 kPa

ZAKUP I DOSTAWA

Wiemy co sprzedajemy. Produkty Scoopper są wyznacznikiem najlepszych użytych komponentów: pojemność baterii, moc silnika, rodzaj użytych opon, hydrauliczne hamulce, a przede wszystkim serwis oraz obsługa sprzedażowa i pogwarancyjna. W najlepszej restauracji po tym, jak otrzymaliśmy wyśmienite danie nie negocjujemy finalnej ceny, ale płacimy za kulinarne doświadczenie i pomimo często wysokiego rachunku zostawiamy przyzwoitego tipa obsługującemu nas kelnerowi. Tutaj zamiast dania – mamy nasze zaawansowane produkty, zamiast restauracji – mamy Scoopper SPACE lub sklep on-line, zamiast kelnera – mamy Konsultanta Sprzedaży. Jeśli jesteś zadowolony zostaw również napiwek 😉

Na dostawę roweru oczekuję się do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty.

Przygotowany do ostatecznego montażu rower w kartonie dostarczamy nieodpłatnie na ternie całej Polski. Twojego Scooppera dostarczymy przygotowany i wyregulowany rower, który jest dostarczany w ustalone miejsce. Nasz dostawca dokonuje prezentacji obsługi oraz funkcjonalności roweru.

Nasze rowery traktowane są jako klasyczny środek transportu, co za tym idzie ich zakup może stanowić koszt uzyskania przychodu oraz podstawę do odliczenie VAT?

Tak obecnie współpracujemy z firma LeaseLink. W przypadku chęci skorzystania z oferty leasingowej, nasz partner realizuje formalności nawet w ciągu 15 min! Jeżeli chcesz możesz zaproponować swoją firmę oferującą leasingi.

Tak oferujemy sprzedaż ratalną. Przy zakupie w sklepie internetowym jest opcja płatności ratalnej realizowanej przez PayU.

Tak jest możliwość ubezpieczenia, możemy polecić konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.